Warning: Use of undefined constant ‘wp_footer’ - assumed '‘wp_footer’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/bp-custom.php on line 3

Warning: Use of undefined constant ‘bp_core_admin_bar’ - assumed '‘bp_core_admin_bar’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/bp-custom.php on line 3

Warning: Use of undefined constant ‘admin_footer’ - assumed '‘admin_footer’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/bp-custom.php on line 4

Warning: Use of undefined constant ‘bp_core_admin_bar’ - assumed '‘bp_core_admin_bar’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/bp-custom.php on line 4

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/facebook-events-widget/facebook-events-widget.php on line 40

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/wp-custom-admin-bar/custom-admin-bar-functions.php on line 8

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/bp-custom.php:3) in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1197
tar | Irish For All

by

tar

02/10/2012 in verbs

to come (verb)

tháinig mé - I came níor tháinig mé - I didn't come
tagaim - I come nĂ­ thagaim - I don't come

tiocfaidh mé - I will come ní thiocfaidh mé - I won't come
tar to come
Verbal Noun: teacht Verbal Adjective: tagtha
Active Autonomous Question Answer
Past tháinig sé thángthas ar tháinig sé tháinig/níor tháinig
Present tagann sé tagtar an dtagann sé? tagann/ní thagann
Future tiocfaidh sé tiocfar an dtiocfaidh sé tiocfaidh/ní thiocfaidh
Conditional thiocfadh sé thiocfaí an dtiocfadh sé? thiocfadh/ní thiocfadh
Imperfect thagadh sé thagtaí an dtagadh sé? thagadh/ní thagadh
Imperative tagadh sé tagtar
Subjunctive go dtaga sé go dtagtar

0 responses to tar

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.