Warning: Use of undefined constant ‘wp_footer’ - assumed '‘wp_footer’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/bp-custom.php on line 3

Warning: Use of undefined constant ‘bp_core_admin_bar’ - assumed '‘bp_core_admin_bar’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/bp-custom.php on line 3

Warning: Use of undefined constant ‘admin_footer’ - assumed '‘admin_footer’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/bp-custom.php on line 4

Warning: Use of undefined constant ‘bp_core_admin_bar’ - assumed '‘bp_core_admin_bar’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/bp-custom.php on line 4

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/facebook-events-widget/facebook-events-widget.php on line 40

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/wp-custom-admin-bar/custom-admin-bar-functions.php on line 8

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/bp-custom.php:3) in /home/accessfo/public_html/irishforall.ie/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 1197
Tabhair | Irish For All

by

Tabhair

24/10/2012 in verbs

give (verb)

thug mé - I gave níor thug mé - I didn't give
tugaim - I give nĂ­ thugaim - I don't give
tabharfaidh mé - I will give ní thabharfaidh mé - I won't give
Tabhair tabhairt Tugtha
Active Autonomous Question Answer
Past Thug sé Thugadh Ar thug sé? Thug/Níor thug
Present Tugann sé Tugtar An dtugann sé? Tugann/Ní thugann
Future Tabharfaidh sé Tabharfar An dtabharfaidh sé? Tabharfaidh/Ni thabharfaidh
Conditional Thabharfadh sé ThabharfaĂ­ An dtabharfadh sĂ©? Tabharfadh/NĂ­ thabharfadh
Imperfect Thugadh sé ThugtaĂ­ An dtugadh sĂ©? Thugadh/NĂ­ thugadh
Imperative Tugadh sé Tugtar
Subjunctive go dtuga sé go dtugtar

0 responses to Tabhair

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.